VEZA MLADIH I RODITELJA, „Generacija 95”: Kada u jednom stanu žive tri generacije, nikome nije lako – ni babama i dedama, ni roditeljima, ponajmanje najmlađima. U okviru projekta o mladima „Generacija 95”, moje koleginice Olja Bećković i Aleksandra Krstić istraživale su vezu mladih i roditelja – kakve odnose imaju, a kakve bi želeli da imaju, da li roditelji treba da budu autoritet ili drugovi, kako se odvija komunikacija s njima, da li mladi lažu roditelje i zbog čega to čine, koja pitanja roditelji najčešće postavljaju i šta mladi o njima misle, to su od pitanja na koje – slede odgovori…

VRTIĆI BEZ GRANICA, deca iz socijalno ugroženih porodica: Do skora troje malih Markovića iz Zablašća kod Čačka nisu imali drugog izbora osim da ih čuva nezaposlena majka ili ostareli baba i deda. Međutim, i njih troje su krenuli u obdanište, i to svom selu – kroz projekat Vrtići bez granica, koji treba da omogući da i deca iz socijalno ugroženih porodica rastu i socijalizuju se uz vršnjake. Za razliku od Evropske unije gde samo pet od 100 mališana ne ide u vrtić, u Srbiji svega polovina dece uzrasta tri do pet godina ide u vrtić – to su fakti od kojih je krenula i Biljana Đogić radeći priču o Vrtićima bez granica…

ISTRAŽIVANJE DNK, mladi naučnik Filip Bošković: Zvuči gotovo neverovatno, tek u Beogradu se istražuje DNK, i to na jedan novi način. Najzaslužniji za to što je ovaj projekat stigao do Beograda i Srbije je Filip Bošković, mladi naučnik sa Biološkog fakulteta. Filip nije samo neko ko secira DNK i voli molekularnu biologiju – on je i mladi naučnik koji se posle usavršavanja u Švajcarskoj, vratio na fakultet u Beogradu. Sa Filipom je razgovarala Snježana Vidačković.